KONST / Litografier / Serigrafi 14655632
nr 1465 5632
Josef Albers
(1888-1976), USA
Serigrafi, Ej signerad, bildmått. 20,5x20x5 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x31,5 cm
Josef Albers, tysk-amerikansk konstnär född 1888 i Nordrhein-Westfalen, död 1976 i New Haven, Connecticut, USA.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 2 maj 2022
kl 20:14:48
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Josef Albers
Läs mer om Josef Albers